Pomaganie daje nam wiele radości i satysfakcji. To dla nas ważne, by dbać o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia – dlatego chętnie i regularnie angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy pomocowe.

Zdrowie

Zdrowie ma ogromne znaczenie dla każdego z nas! Chętnie pomagamy ludziom i organizacjom, które dbają o innych na co dzień. Stale wspieramy m.in. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie, Schronisko dla Niepełnosprawnych Dom Pomocy Społecznej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach czy Krakowską Radę Niepełnosprawnych. To dla nas ważne, by w miarę swoich możliwości umożliwiać innym ratowanie ludzkiego życia – dokonaliśmy zakupu wozu bojowego straży pożarnej z wyposażeniem dla OSP Morawica, a OSP Brodła wyposażyliśmy w defibrylator. Naszą tradycją jest też wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To tylko niektóre z naszych działań, bo potrzebujących nie brakuje!

Wiemy też, jak ważne dla utrzymania zdrowia są różnego rodzaju aktywności sportowe. Udzielamy wsparcia finansowego, logistycznego i promocyjnego przy organizacji zawodów triathlonowych. Wspieramy także Gminny Klub Sportowy „Świt” w Krzeszowicach i Stowarzyszenie „Klub Sportowy SPORTWISE”.

Edukacja

Nasze działania najlepiej podkreślają to, jak wielkie znaczenie ma dla nas edukacja. Regularnie wspieramy Szkołę Podstawową im. Kpt. Pil. Mieczysława Medweckiego w Morawicy – ufundowaliśmy uczniom m.in. laptopy czy maszty do zacienienia placu zabaw. Zapraszamy także uczniów na nasze pikniki rodzinne, by w lokalnej społeczności żyło im się jak najlepiej!

Nasz zakład jest otwarty na wszystkich głodnych wiedzy – uczniowie technikum gastronomicznego oraz studenci Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odwiedzają nas, by zobaczyć, jak praca z nami wygląda w praktyce.

Pomyśleliśmy również o tych, którzy potrzebują wsparcia w powrocie do normalnego życia społecznego. Oferujemy pracę także osadzonym z Zakładu Karnego Trzebinia, by umożliwiać im rozwój umiejętności zawodowych i integrację społeczną.

Środowisko

Bardzo istotne jest dla nas to, by jak najbardziej ograniczać wpływ naszej działalności na środowisko. Nasze opakowania są na to najlepszym dowodem: zredukowaliśmy ilość wykorzystywanego w nich plastiku i zrezygnowaliśmy z uszlachetnień, korzystając m.in. z metody druku SPQ, która zmniejsza ślad węglowy. Odpady produkowane w naszym zakładzie są segregowane i kompresowane. Ograniczamy również zużycie papieru.

Zatroszczyliśmy się o kwestię ekologicznego pozyskiwania energii. Na dachu zakładu produkcyjnego w Wieliczce znajdują się panele fotowoltaiczne. Stosowana w naszych zakładach kogeneracja, czyli uzyskiwanie energii elektrycznej z gazu, sprawia, że nasze działania są bardziej przyjazne środowisku.

Podczyszczalnia ścieków pozwala nam na odzyskiwanie wody z produkcji, dzięki czemu redukujemy jej zużycie w zakładzie. Odpowiednio dobrane preparaty do mycia i dezynfekcji sprawiają, że ograniczamy emisję zanieczyszczeń do wody i atmosfery.

Nie marnujemy też żywności – niesprzedane produkty przekazujemy do Banków Żywności i lokalnych domów opieki, by mogły pomóc tym, którzy ich potrzebują.

Dobrostan zwierząt

W 2019 roku podjęliśmy współpracę ze stowarzyszeniem Otwarte Klatki – jej efektem jest rezygnacja z jaj z chowu klatkowego. Jesteśmy dumni, że w naszych produktach używamy wyłącznie jaj z chowu ściółkowego. Dodatkowo tworzymy i stale udoskonalamy procedury wewnętrzne, które ułatwiają nam sprawdzanie, czy dostawcy produktów pochodzenia zwierzęcego dbają o dobrostan swoich zwierząt. Chcemy współpracować z dostawcami, którzy przestrzegają wysokich standardów w tym zakresie.